אנטי אייג'ינג

אנטי אייג'ינג הינו תחום העוסק בעיכוב תהליכי הזדקנות. 
ענף האנטי אייג'ינג עוסק בהבנת גורמיי הסיכון המאיצים את תהליך ההזדקנות ומחלות ובמציאת דרכים למנוע ולעכב התפתחותן. 
ענף בריאות זה מנסה למקסם את תוחלת החיים הממוצעת ובכלל לשפר את איכות החיים, ההרגשה ושימור על המראה הצעיר.
כמובן שהקשר למחלות ובעיות בריאותיות משפיעות על תוחלת החיים, אך ניתן להגדיל אותה ע"י תזונה נכונה, פעילות גופנית, הימנעות מעישון וצריכה מרובה של מלח, סוכר ושומן מן החי. הגבלת קלוריות היא אחת הדרכים התורמות להפחתת תהליך ההזדקנות, כן גם הורדת הרדיקלים החופשיים ע"י מתן נוגדי חמצון. חלק מהטיפולים כיום מתבסס גם על טיפול הורמונאלי ובפרט מתן הורמון הגדילה שבאופן טבעי רמתו יורדת עם הגיל.

השיטה שאני דוגל בה הינה ע"י מתן תוספים טבעיים הגורמים לשפעול מחדש של הורמון הגדילה בצורה טבעית, כמו אבץ מגנזיום וחומצות אמינו.
המטרה העיקרית אינה הארכת תוחלת החיים, אם כי זהו בונוס שכל אחד ישאף, אלא העלאת רמת הבריאות,האנרגיה, התפקוד וההרגשה ביחס לגיל לשם שיפור באיכות החיים.

אציין שלבריאות הנפש תפקיד מרכזי וחשוב בכל תחום האנטי אייג'ינג וכאן חשובה החשיבה החיובית, האושר, הסיפוק העצמי וכן גם שמחת החיים. טכניקות של מדיטציה בדמיון מודרך והרפיית הגוף עוזרות במניעת הלחץ והסטרס ותורמות רבות לנושא.
תוספי תזונה הידועים כאנטי אוקסידנטים המעורבים בהשפעתם הטובה ללב ולכלי הדם כמו Q-10 של סופהרב, אומגה-3 הם חלק ממערך התוספים שתורמים למניעת תהליך ההזדקנות. תוסף נוסף שאציין הינו הצמח ההודי-פרי האמאלאקי שעפ"י האיורוודה נחשב לתרופה הצמחית הטובה ביותר להשבת נעורים, פיקנוגינול-תוסף המשפר את מרקם העור.

עפ"י ספרו החשוב בנושא "גוף ונפש לנצח" של ד"ר דיפאק צ'ופרה הוא מלמד שבראש ובראשונה אנו צריכים לצאת מדפוסי חשיבה ישנים שהושרשו בנו ובראשם: "כולנו מזדקנים"...כך תהליך החיים עובד!. לטענת ד"ר צ'ופרה ברגע שנחדל מלהאמין בכך ונחשוב אחרת גם התאים בגופנו יתנהגו בצורה אחרת ותהליך ההזדקנות יתעכב.

אז כאמור דפוס חשיבה נכון, תוספי תזונה בצריכה פנימית וגם צריך במידה מסוימת להקדיש לעור... לתת אור על העור, ע"י מסכות בוץ למשל של ים המלח, מסיכות לשיער, קרם עיניים וכו'. תשומת לב מיוחדת לכפות הרגליים ע"י קרם לרגליים
(מבחינה רפלקסולוגית כף הרגל קשורה לכל הגוף).

אכילת פירות וירקות טריים, שתייה מרובה של מים, פעילות גופנית, הקפדה על 6-8 שעות שינה וחיוך תמיד שיבוא מהלב ויראו אותו גם בעיניים.
בריאות אושר ואריכות ימים...