קצת על נטורופתיה

נטורופתיה הינה חלק ממערך השיטות של הרפואה הטבעית. 
היא למעשה שיטת ריפוי אלטרנטיבית, השואפת לרפא את האדם באמצעות עידוד מנגנוני הריפוי הטבעיים.

היפוקרטס האמין כי בטבע עצמו יש את כל האמצעים לריפוי ושם יש לחפש את המזור.
בסיס המחשבה הנטורופתית היא שלגוף האדם יש את מנגנוני הריפוי. 
הגוף יכול לרפא את עצמו אם ניתן לו עזרה ע"י הפעלה של מנגנוני הריפוי הטבעיים. 

נטורופת משמש למעשה כמסייע לגוף לרפא עצמו ע"י סטימולציות וגירויים המפעילים את מנגנון הריפוי העצמי.
נטורופת מתיחס לאדם כשלם והטיפול כולל את כל הרבדים גוף-נפש, להבדיל מהרפואה הקונבנציונאלית המטפלת בסמפטום ולא בשורש הבעיה. לדוגמא אדם הסובל מכאב ראש לרוב יקבל ברפואה הקונבנציונאלית משכחי כאבים אשר יקלו על הכאב ובמקרה הטוב גם תיתכן הטבה לאורך זמן רב יותר, אך לצערנו כולנו כבר יודעים שזה לא פותר את הבעיה! 
לאורך הזמן תהיה הסתגלות למשכחי הכאב, ואף תיתכן החמרה כל עוד לא מצאנו וטיפלנו בשורש הבעיה. 

נטורופת יודע שכאב הינו איתות של הגוף למצוקה או לבעיה פנימית אחרת. הנטורופת ע"י כלים של אבחון (אירידיאולוגיה - אבחון ברשתית העין, תשאול מקיף, תווי פנים בדיקת דופק ולשון), יכול להגיע לעומק הבעיה ולפתור אותה מהשורש. כאבי ראש לדוגמא יכולים להיות מסיבות רבות: חסר במינרלים, חסר בשתיה, תזונה לא נכונה, לחץ, בעיה בחוליות צוואר, רקע נפשי ורגשי ואפילו ציפורן חודרנית בבוהן 
שמבחינה רפלקסולוגית הבוהן משקפת את הראש.

נטורופת ישאף ללמד את המטופל להשיג אורח חיים נכון ובריא, ע"י אכילה נכונה מסודרת ומתאימה, ספורט, שינה טובה, חשיבה חיובית וכו'.
הנטורופת ישתמש בכלים רבים שלמד במסגרת לימודיו וישלב את מה שמתאים למטופל כגון: תזונה נכונה, צמחי מרפא, תוספי תזונה מתאימים, שימוש בטיפולים מנואלים כמו - עיסוי רפואי, רפלקסולוגיה, שיאצו, עבודה אנרגטית כמו הילינג, דמיון מודרך, מדיטציות וכו'. 

נטורופתיה 
כמו הרפואה הסינית דוגלת בראש ובראשונה על מניעת מחלות ע"י שמירה על אורח חיים בריא, שימור הגוף וכמובן גם הטיפול במחלות. חשיבות גדולה גם ההתייחסות לרובד הנפשי רגשי. לדוגמא אדם עם נטייה להשמנה - לעיתים נחפש את הקשר דווקא בילדות - אם זה היה ילד שלא התייחסו אליו והוא וגופו פרשו זאת כאילו לא רואים אותו, לפתע הגוף פיתח תיאבון שמפצה על המצב והקושי הרגשי והנה אותו ילד הופך לגדול שעכשיו כולם יראו אותו! במצבים אלו נחזור לאחור ונעשה רגרסיה מתקנת. 
נטורופתיה הינה שילוב מנצח של אורח חיים נכון ובריא.

לסיום טיפ השבוע: מומלץ לחזק את המערכת החיסונית לקראת החורף עם צמח מרפא אורגנו פראי של סולגאר בעל תכונות אנטי פטרייתיות, נוגד חיידקים, וירוסים ומחזק מערכת חיסונית. (לא מומלץ להשתמש לאורך זמן).